Najświeższe wiadomości
Blog DJ ATLANTICKA

Dj na wesela międzynarodowe

Wesele międzynarodowe to połączenie różnych kultur i obyczajów. Muzyka i dobra zabawa od zawsze jednoczy narodowości i pokolenia. 

Coraz częściej gram na weselach międzynarodowych gdzie jedno z Państawa Młodych jest z innego kraju. Do tych wesel przygotowuję sie inwidualnie, dobieram specjalny repertuar muzyczny poszerzony o muzykę danego kraju, konkursy i zabawy dostosowuje do gości przebywających na sali, aby były łatwe, zrozumiałe i zabawne.. Ustalając scenariusz przedweselny z mlodymi staram się o to aby nie zabrakło polskiej tradycji weselnej a takze tradycji z kraju z którego pochodzi jedna ze stron Państwa Młodych... Grałem i prowadzilem juz  wesela polsko-angielskie, polsko-francuskie, polsko-hiszpańskie, polsko-irlandzkie, polsko-łotewskie, polsko-ukrainskie, polsko-amerykańskie, polsko-włoskie a takze troszczkę egzotyczne jak polsko-wenezuelskie. Jak do tej pory myślę że spełniłem całkowicie  oczekiwania gości bawiących się na weselach prowadzonych przeze mnie a pozytywne opinie wydawane przez nich swiadczą o tym ze byłi bardzo zadowoleni...

 Wesele międzynarodowe to połączenie różnych kultur i obyczajów.Muzyka i dobra zabawa od zawsze jednoczy narodowości i pokolenia.

Każde wesele jest inne. Tradycyjne polskie wesele w coraz mniejszym stopniu przypomina te, które odbywały się jeszcze kilkanaście lat temu. Młode Pary unowocześniają przebieg przyjęcia poprzez różne dodatkowe atrakcje. A wesele międzynarodowe? To przede wszystkim połączenie dwóch kultur, obyczajów – dla nas wyzwaniem jest integracja wszystkich gości. To zadanie wymaga taktu, znajomości tradycji i zachowań innych narodowości, ale przede wszystkim umiejętności komunikacyjnych.

Wesela międzynarodowe prowadzi się trudniej niż takie standardowe. Między Gośćmi istnieje przecież bariera językowa, bywa, że są z zupełnie dwóch różnych kultur, a czasami nawet z kilku różnych „światów”. Wzajemna obserwacja, lekka niepewność, inne standardy określenia „dobrej zabawy” – tak to wygląda na początku. Dla polskiego biesiadnika synonimem dobrej zabawy jest spędzenie 8 godzin na parkiecie, często przy hitach disco polo. Dla przybyszy z zagranicy już same spędzenie kilku godzin w miłym towarzystwie przy stole lub ze szklanką whiskey przy barze, jest równoznaczne z dobrą zabawą.

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń i to nie tylko w życiu Pary Młodej, ale  również i ich Rodziców. To wzruszające wydarzenie, pełne miłości, ciepła i podziękowań oraz prezentów.

 PAŃSTWO MŁODZI NIE ZAPOMNIJCIE O RODZICACH!

Kiedyś Młodzi ograniczali się do serdecznych uścisków i wręczenia Rodzicom bukietu kwiatów. Obecnie Młode Pary znajdują różne metody na wyrażenie swoich podziękowań i wdzięczności. Oficjalne podziękowania dla Rodziców na przyjęciu weselnym, to bardzo miły, i trzeba przyznać coraz bardziej popularny, akcent. Młodzi dziękują zarówno za organizację przyjęcia weselnego, jak również za poświęcenie i wkład w ich całe wychowanie. Rodzice zasługują na wyjątkowe podziękowania i Młodzi szukają coraz to bardziej oryginalnych i ciekawych prezentów, aby wyrazić swoją wdzięczność. Najczęściej spotykanym upominkiem jest wręczenie albumu ze wspólnymi zdjęciami. Bywa, że takie zdjęcia Rodzice dostają wgrane na ramkę elektroniczną. Na popularności zyskują również zdjęcia wykonane laserem w szkle w technice 3D. Wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się drzewka szczęścia z naturalnymi kamieniami, ale bardziej finezyjnym pomysłem stały się srebrne drzewka genealogiczne.

 

Rodzice dokładają wszelkich starań, aby uroczystość ślubu i wesela ich dzieci wypadła jak najlepiej. Aby zredukować ich zmęczenie, Młodzi niekiedy decydują się na podarowanie im w ramach prezentu wykupionego pobytu w SPA, w ośrodku wypoczynkowym a nawet wakacji. Stosunkowo nowym pomysłem na podziękowanie Rodzicom podczas wesela jest też multimedialna prezentacja fotografii w połączeniu z muzyką związaną z rodzinnymi wspomnieniami. Piosenka “Cudownych rodziców mam” to już nieco oklepana piosenka..., proponujemy znalezienie swoich przebojów, związanych z Waszymi wspólnymi rodzinnymi przeżyciami.

 

Aby w dniu wesela uniknąć niepotrzebnych stresów i niemiłych niespodzianek, warto już dużo wcześniej rozpocząć przygotowania do tego wyjątkowego

Ważne pierwsze rezerwacje 

Młoda para zaraz po zaręczynach powinna udać się na wizytę do księdza, w celu zapisania się na nauki przedmałżeńskie oraz ustalenia wstępnej daty ślubu. Zwykle nauki trwają około 10 tygodni, w każdym tygodniu po jednej godzinie. Bardzo ważne jest również zamówienie fotografa, kamerzysty bądź zespołu muzycznego. Należy pamiętać, że każdy zespół muzyczny ma zapełniony terminarz, co najmniej na pół roku. Podobnie wygląda sprawa z wyborem sali bądź restauracji - należy to zrobić na około rok przed ślubem, gdyż później mogą być problemy z rezerwacją. Niezbędne jest także powiadomienie krewnych o decyzji. Odkładanie tego na ostatnią chwilę może wzbudzić wśród najbliższych poczucie próby odizolowania.

 Świadkowie i zakupy

 Średnio pół roku młodzi powinni zastanowić się nad wyborem świadków. Młoda para musi wcześnie dokonać wyboru, ponieważ powinna liczyć się również z odmową i próbą wyłonienia kolejnych kandydatów. W tym czasie panna młoda powinna wyruszyć na poszukiwanie sukni swoich marzeń. Czasem musi przymierzyć kilkanaście modeli, aby trafić na wymarzoną suknię, która będzie do niej pasowała, dlatego powinna to zrobić jak najszybciej. Podobnie jest z zakupem obrączek. Obecnie panuje przekonanie, że wystarczy wejść do sklepu i od ręki można kupić każdy towar. Po części jest to prawdą, lecz nie zawsze. Obrączki są produktami za wybór, których należy się wziąć odpowiednio wcześniej. Również jest to ostatnia pora na zamówienie transportu ślubnego. Potem dany termin może być już zarezerwowany! 

Jeśli wesele będzie w restauracji, automatycznie znika problem z menu weselnym, które można bez problemu tam zamówić. Natomiast, jeżeli zabawa zostanie zorganizowana w sali czy w domu, należy najpóźniej trzy miesiące przed przyjęciem zamówić odpowiednie kelnerki lub kelnerów i ustalić wspólnie menu weselne. Jest to również czas na wybranie przez pannę młodą bukietu ślubnego. Zachęcamy przyszłe mężatki na spotkanie z florystyką, która pomoże dobrać bukiet do sukni.

 Zapraszamy gości

 Dwa miesiące przed ślubem to odpowiednia pora, aby zaprosić gości na wesele. Jedni robią to osobiście, inni drogą pocztową, a jeszcze inni za pomocą Internetu. Nie powinno się przekraczać tego terminu, gdyż potencjalni goście weselni później mogą mieć już zaplanowany weselny weekend. Dodatki ślubne są niezwykle ważnym elementem składającym się na wizerunek panny młodej. Czas najwyższy, aby na dwa miesiące przed zawarciem małżeństwa panna młoda zakupiła biżuterię, welon, buty czy bieliznę. Pierwszą spowiedź przedślubną należy odbyć po spisaniu specjalnego protokołu. Spowiedź powinna mieć potwierdzenie spowiednika na specjalnym formularzu. Czas pierwszej spowiedzi zależy w dużej mierze od księdza, jednak zwykle ma miejsce dwa miesiące przed ślubem.

 Ostatnie decyzje

 Ostatni moment na ewentualne poprawki strojów ślubnych upływa miesiąc przed uroczystością. Na późniejszą porę młodzi nie mogą sobie pozwolić. Jest to także odpowiedni czas na rozdzielenie zadań w przygotowaniach do uroczystości, a więc: zakupy, przygotowanie dokumentów, odbiór kwiatów, zamówienie tortu weselnego itp. W ciągu ostatniego miesiąca zachęcamy do zorganizowania wieczoru kawalerskiego i panieńskiego. Tej ?uroczystości” nie powinno się odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ w ostatnich dniach czeka na młodych sporo pracy. Nie można zapomnieć również o zamówieniu tortu weselnego. Dla pewności należy tydzień przed ślubem zadzwonić do cukierni i zapytać, czy zamówienie nigdzie nie zginęło.

 Sytuacje wyjątkowe

 Polskie prawo przewiduje możliwość zawarcia tzw. szybkiego ślubu, choć jest to dosyć trudne i skomplikowane. W przypadku niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio życiu jednej ze stron, oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński mogą być złożone niezwłocznie przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego bez składania niezbędnych dokumentów. Podobne zasady dotyczą ślubu konkordatowego, o którym piszemy poniżej.

 Czy należy spieszyć się ze ślubem w przypadku zajścia przyszłej młodej pani w ciążę? Zazwyczaj to presja rodziny decyduje o tym, żeby jednak szybko wziąć ślub, a nie czekać do rozwiązania. Jeśli młoda para nie spieszy się z organizacją ślubu, przyszła mężatka musi pamiętać, aby kupno sukni ślubnej zostawić niemalże na ostatnią chwilę. Ostatnią przymiarkę stroju młoda pani musi zrobić na kilka dni przed uroczystością - na wypadek, gdyby potrzebne były poprawki krawieckie.

 Ślub a formalności

 Najważniejszym z punktu prawa jest ślub cywilny. Młoda para, co najmniej na 31 dni przed planowaną datą zawarcia związku małżeńskiego udaje się razem do wybranego USC. W USC odpowiada na kilka formalnych pytań, by urzędnik stwierdził brak przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego.

 Coraz częściej pary decydują się jednak na ślub konkordatowy, który jest jednocześnie aktem prawnym i ceremonią kościelną. Wszystkie osoby wyznania rzymsko-katolickiego mogą wziąć ślub konkordatowy i uniknąć zbędnych formalności związanych ze ślubem cywilnym.

 Po uroczystości, w ciągu pięciu dni od daty zawarcia małżeństwa, kościół przesyła dokumenty do USC, który jest w tej sytuacji odpowiedzialny za sporządzenie aktów ślubu.

 

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie – czego naprawdę się chce? Jeśli np. chcemy piękną, klimatyczną salę – warto wybrać ją dużo, dużo wcześniej lub zorganizować WESELE W TYGODNIU, a później dopasować resztę – zaczynając od dobrej oprawy muzycznej – DJ czy Zespół? Oto jest pytanie... 

Do You Have a Tip or an Idea for a Story? Tell Us About It.

About Xenon

Xenon is available for purchase or part of a club membership from RocketTheme, inclusive of the RocketLauncher, template and addons.

Subskrybuj

Chcesz dowiedzieć się o promocjach na imprezy lub tez wydarzeniach z moim udziałem zostaw maila a zostaniesz poinformowany z wyprzedzeniem